7 راه برای کسب درآمد از وردپرس

7 راه برای کسب درآمد از وردپرس ( 0 تا 100 )
  • 3 اردیبهشت 1402
  • زمان مطالعه : 12 دقیقه
  • نویسنده : سمیرا شیری
  • تعداد بازدید : 87

البته، همه روش‌های کسب درآمد از وبلاگ وردپرس نیاز به کار اضافی دارند، و هیچ راه مطمئنی برای ثروتمند شدن سریع وجود ندارد – اگر این درست بود، وبلاگ‌نویسان بیشتری در آنجا وجود داشتند. با این حال، می‌توانید چندین استراتژی قدیمی را امتحان کنید که وبلاگ‌نویسان موفق برای خودتان استفاده می‌کنند.

این پست هفت راه برتر برای کسب درآمد از وبلاگ خود را به شما آموزش می دهد. ما هر کدام را از نظر مزایا و معایب بررسی می‌کنیم، بنابراین شما می‌توانید یکی را انتخاب کنید که برای محتوا، برنامه و مخاطبان شما بهترین کار را دارد.

1. تبلیغات نمایشی قرار دهید

اغلب ساده ترین راه برای کسب درآمد از وردپرس از طریق تبلیغات نمایشی است. این تبلیغات ممکن است در صفحات شما به عنوان نمایشگرهای ثابت، پنجره های بازشو و/یا تبلیغات بومی ظاهر شوند. حتی ممکن است منطقی باشد که یک تم وردپرس با فضای تبلیغاتی نصب کنید اگر فکر می کنید این مسیر درست برای وب سایت شما است.

دو مدل رایج پرداخت برای تبلیغات نمایشی، مدل پرداخت به ازای کلیک (PPC) و مدل پرداخت به ازای نمایش (PPI) هستند. در مدل PPC، هر زمان که شخصی روی یک تبلیغ نمایشی در سایت شما کلیک کند، مبلغی را دریافت می کنید. در مدل PPI، هر زمان که کاربر تبلیغی را ببیند، به شما پول می‌دهند. مدل‌های PPC تا زمانی که کاربران با نرخ ثابتی روی آن‌ها کلیک کنند، درآمد بیشتری کسب می‌کنند.

برای قرار دادن تبلیغات نمایشی، وبلاگ نویسان با شبکه های تبلیغاتی شریک می شوند، شرکت هایی که تبلیغ کنندگان را با وب سایت ها برای میزبانی تبلیغات جفت می کنند. شبکه شما به ازای کلیک/نمایش آگهی‌هایتان به شما پول می‌دهد و تعیین می‌کند که کدام آگهی‌ها در سایت شما نمایش داده می‌شوند، بنابراین اگر تمایل به نمایش تبلیغات دارید، حتماً یک شبکه معتبر انتخاب کنید.

محبوب ترین شبکه تبلیغاتی برای وردپرس Google AdSense است. AdSense رایگان است، استفاده از آن آسان است و از گسترده ترین مجموعه تبلیغات هدفمند در هر شبکه پشتیبانی می کند. این بر اساس مدل PPC عمل می کند و 68 درصد از سود هر کلیک بر روی آگهی را به ناشران می دهد.

با این حال، AdSense تنها گزینه نیست - جایگزین های Google AdSense زیادی نیز وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. برخی از آنها پرداخت های بهتری ارائه می دهند و برخی دیگر برای شریک شدن نیاز به محتوای ضعیف تری دارند. قبل از اینکه AdSense را پیش‌فرض کنید، ارزش آن را دارد که درباره گزینه‌هایتان تحقیق کنید.

تبلیغات مسیری رایج برای وبلاگ نویسان جدیدتر برای ایجاد درآمد غیرفعال از تلاش های وبلاگ نویسی است. با این حال، نکاتی وجود دارد که باید قبل از امتحان کردن خودتان بدانید:

  • شبکه های معتبری مانند AdSense الزامات بسیار سختی دارند که برای شریک شدن باید رعایت کنید. یکی از نیازهای رایج، داشتن یک مجموعه کاتالوگ موجود از پست های وبلاگ با کیفیت است. وبلاگ نویسان کاملاً جدید احتمالاً بر این اساس واجد شرایط نخواهند بود.

  • کاربران معمولاً آگهی‌ها را گاهی در بهترین حالت مفید و در بدترین حالت خسته‌کننده می‌دانند، به خصوص اگر تعداد زیادی در هر صفحه قرار دهید. وبلاگی مملو از تبلیغات مزاحم می تواند به اعتماد خوانندگان شما آسیب برساند.

  • بسیاری از کاربران مسدودکننده‌های تبلیغاتی را نصب می‌کنند یا «بنر کوری» را ایجاد می‌کنند - هر دو موانعی برای کسب درآمد از تبلیغات هستند.

  • برای به دست آوردن درآمد قابل توجه از تبلیغات نمایشی، به مقدار زیادی ترافیک نیاز دارید، چه برسد به حقوق تمام وقت. برخی از شبکه های تبلیغاتی حداقل نیاز به ترافیک ماهانه حتی برای شروع دارند.

با این حال، تبلیغات نمایشی یکی از راه‌های ساده‌تر برای وبلاگ‌نویسان برای ایجاد درآمد غیرفعال است، تا زمانی که محتوا و ترافیک کافی برای ایجاد کلیک و بازدید داشته باشند. ممکن است این استراتژی را به عنوان گامی به سوی چیزی سودآورتر انتخاب کنید.

2. یک بازاریاب وابسته شوید

دومین فرصت درآمد غیرفعال که در مورد آن بحث خواهیم کرد، بازاریابی وابسته است. در مقایسه با تبلیغات، این گزینه برای تجربه کاربری بهتر است و پتانسیل سودآوری بیشتری را دارد. طبق گزارش Business Insider، 15 درصد از درآمد بازاریابی دیجیتال از برنامه های وابسته به دست می آید.

در اینجا یک مرور کلی از استفاده از بازاریابی وابسته برای مشاغل ارائه شده است. این می تواند به شما کمک کند تا ایده هایی در مورد اینکه چه چیزی برای وبلاگ خود استفاده کنید به شما بدهد.

بازاریابان وابسته محصولات شخص ثالث را در محتوای وبلاگ خود تبلیغ می کنند. آنها محصولات را در پست های وبلاگ خود ذکر می کنند و پیوندهای وابسته ویژه ای را قرار می دهند که بازدیدکنندگان می توانند آنها را دنبال کرده و محصول را در وب سایت شخص ثالث خریداری کنند.

پیوندهای وابسته شما با یک کد رهگیری منحصربه‌فرد برچسب‌گذاری می‌شوند که به تاجر نشان می‌دهد که ترافیک از وبلاگ شما آمده است. هنگامی که بازدیدکنندگان محصولی را در وب سایت خود از طریق این لینک شناسایی شما خریداری می کنند، بخشی از درآمد را دریافت می کنید.

وبلاگ ها بستر مناسبی برای بازاریابی وابسته هستند زیرا فرصت های زیادی برای قرار دادن لینک های وابسته وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید یک بررسی درباره یک محصول بنویسید یا یک محصول را در یک پست در مورد یک موضوع بزرگتر ذکر کنید.

Amazon Associates با بیش از دو میلیون شرکت وابسته، بزرگترین بازیکن در فضای بازاریابی وابسته است. با Amazon Associates، می‌توانید پیوندهای وابسته را برای هر محصول موجود در آمازون قرار دهید و برای هر خریدی در سایت از طریق پیوند خود (نه فقط محصولاتی که تبلیغ می‌کنید) پاداش دریافت کنید. قرار دادن این لینک ها در وردپرس نسبتا آسان است و حتی افزونه هایی برای کمک به مدیریت لینک های آمازون شما وجود دارد.

3. پست های وبلاگ حمایت شده بنویسید

به‌عنوان یک نویسنده معتبر، می‌توانید حمایت‌های مالی را تضمین کنید، که در آن برندها به شما پول می‌دهند تا محصولاتشان را در پست‌هایتان ذکر یا بررسی کنید. در حالی که اختصاص دادن کل پست‌ها به یک محصول تلاش بیشتری را از جانب شما می‌طلبد، اما می‌توانید درآمد بسیار بیشتری نسبت به بازاریابی وابسته و تبلیغات نمایشی کسب کنید. و اگر مرتباً نظرات خود را منتشر می کنید، می توانید با مارک هایی که قبلاً پوشش داده اید ارتباط برقرار کنید.

اگر شرکت‌ها برای پیشنهاد محتوای حمایت‌شده با شما تماس نمی‌گیرند، این وظیفه شماست که با برندهایی تماس بگیرید که درخواست حمایت مالی می‌کنند. داشتن پایگاه خوانندگان تثبیت شده باعث می شود که برندها احتمال بیشتری برای موافقت با یک قرارداد حمایتی داشته باشند.

مانند بازاریابی وابسته، مراقب انتخاب های حمایت مالی خود باشید و با توصیه ها و نظرات خود صادق باشید. شما سخت کار کرده اید تا محتوایی ایجاد کنید که به اندازه کافی سر و صدا ایجاد کند، و خوانندگان متوجه خواهند شد که اگر از جایگاه خود خارج شوید.

در نهایت، به تفاوت بین محتوای حمایت شده و تبلیغات بومی توجه داشته باشید. تبلیغات بومی نوعی تبلیغات نمایشی است که با بقیه محتوای شما ترکیب می شود و توسط تبلیغ کنندگان ایجاد می شود. شما محتوای حمایت شده خود را می نویسید.

 4. فروش محتوای انحصاری

پس از مدتی وبلاگ نویسی، احتمالاً تخصص خود را در مورد موضوعی تقویت کرده اید و به خوانندگان خود کمک کرده اید تا همین کار را انجام دهند. یکی دیگر از استراتژی های رایج کسب درآمد در میان وبلاگ نویسان باتجربه، محتوای ممتاز است.

محتوای ممتاز باید موضوعاتی را در زمینه وبلاگ نویسی شما پوشش دهد، اما بینش هایی فراتر از پست های وبلاگ استاندارد شما ارائه دهد. اگر می‌پرسید چه محتوایی برای خوانندگان ارزش ایجاد می‌کند، یکی از انواع محتوای ممکن را در نظر بگیرید:

پست‌های انحصاری: این پست‌ها علاوه بر پست‌های رایگان شما، ارزش بیشتری نیز ارائه می‌کنند. پست‌های وبلاگ انحصاری می‌توانند قطعات کاملاً جدیدی باشند، یا می‌توانند پست‌های موجود را گسترش یا افزایش دهند.

پست های وبلاگ قابل چاپ: گزینه دیگر تبدیل طولانی ترین پست های شما به PDF قابل چاپ است که کاربران می توانند خریداری کنند. همچنین می‌توانید محتوای انحصاری جایزه مانند خلاصه یا کاربرگ برای پست‌های آموزشی را به این فایل‌های PDF اضافه کنید. یکی از نویسندگان مورد علاقه من، تیم اوربان از وبلاگ محبوب Wait But Why، از این روش استفاده می کند.

کتاب های الکترونیکی: کتاب های الکترونیکی برای وبلاگ ها مناسب هستند. آنها نسبت به سایر اشکال محتوا زمان و تلاش کمتری برای تولید می‌برند، معمولاً مقرون به صرفه هستند و حتی می‌توانید از محتوای وبلاگ قدیمی یکی ایجاد کنید. در واقع، ما یک کتاب الکترونیکی رایگان داریم که به شما کمک می‌کند کتاب خود را بسازید.

دوره ها: مرحله بعدی بالای کتاب الکترونیکی، یک کلاس آنلاین کامل پیرامون موضوعات شما است. از محتوای وبلاگ موجود خود به عنوان نقطه شروع استفاده کنید و دانش خود را در قالبی قابل هضم از طریق محتوای نوشتاری و/یا ویدیویی برای دانش آموزان ارائه دهید. این کار به تلاش جدی نیاز دارد، اما می‌توانید از یک افزونه آموزش الکترونیکی مانند LearnPress برای کمک به ساخت دوره خود استفاده کنید.

و این تازه شروع است – می‌توانید در پادکست، مجموعه‌های عکس، استریم‌های زنده و وبینارها، یا خدماتی مانند مشاوره یا حتی نوشتن به صورت مستقل، دست خود را امتحان کنید. هر چیزی که بتوانید پشت یک دیوار پرداخت قرار دهید یک بازی منصفانه است. 

5. فروش کالا

خرید کالا راهی موثر برای خوانندگان وفادار برای حمایت از کار شما و تبلیغ برند شما است. همانند محتوای پولی، می توانید محصولات فیزیکی را نیز از طریق فروشگاه آنلاین در سایت خود بفروشید.

بسیاری از افزونه های تجارت الکترونیک وردپرس رایگان و پولی وجود دارد که می توانند یک جزء فروشگاهی را به وبلاگ موجود شما اضافه کنند یا سایت شما را با یک جزء وبلاگ نویسی به فروشگاه تبدیل کنند.

در اینجا یک ویدیوی مفید توسط یوتیوب گراهام استفان در مورد نحوه استفاده او از کالا برای کسب درآمد برای کانال YouTube خود آورده شده است.

6. پیشنهاد عضویت

یک وب سایت عضویت دسترسی به محتوای دروازه ای را برای اعضا فراهم می کند. سایت‌های وبلاگ عضویت همچنین می‌توانند به طرفداران اجازه دسترسی به انجمن یا تابلوی پیام را بدهند تا در مورد پست‌های شما بحث کنند و با شما تعامل داشته باشند.

این روش کسب درآمد نسبت به محتوای پولی یکبار مصرف قابل اعتمادتر است زیرا هزینه های عضویت تکراری است، اما کار بسیار بیشتری نیز دارد. نه تنها باید به اندازه کافی فالوور جذب کنید و ارزش خود را با منابع رایگان ثابت کنید، بلکه باید استراتژی محتوای خود را نیز تغییر دهید تا محتوای ممتاز مرتباً به روز می شود. اگر برای تعهد آماده هستید، راهنمای ما برای ایجاد یک سایت عضویت در وردپرس را ببینید.

با این حال، اگر به یک سرویس عضویت جایگزین، Patreon اشاره نکنیم، این راهنما ناقص خواهد بود.

Patreon پلتفرمی است که به طرفداران اجازه می دهد در ازای محتوای عضویت انحصاری، ماهانه از سازندگان حمایت مالی کنند. می توانید سطوح عضویت را در صفحه Patreon خود با افزایش امتیازات برای هر سطح تنظیم کنید و CTAهایی را در وبلاگ خود قرار دهید و درخواست پشتیبانی کنید.

7. کمک های مالی بخواهید

اگر زمان و منابع کافی برای ارائه پیشنهادات پولی انحصاری ندارید، می‌توانید کمک‌های یکباره یا مکرر را از خوانندگان خود درخواست کنید.

در حالی که کمک های مالی کمتر احتمال دارد که درآمد ثابتی به همراه داشته باشد، آنها رویکردی کم تلاش و کم کلید هستند که به شما امکان می دهد بیش از هر چیز روی نوشته خود تمرکز کنید. شروع به کار به سادگی قرار دادن CTA در یک پردازشگر پرداخت مانند PayPal است و یک افزونه PayPal برای وردپرس می تواند به ادغام این پردازنده با سایت شما کمک کند.

توجه داشته باشید که اصطلاح "اهدا" می تواند به یک هدف خیریه یا مأموریت غیرانتفاعی اشاره کند. در استفاده از آن کلمه مراقب باشید، به خصوص اگر از این روش در ارتباط با سایر استراتژی های کسب درآمد استفاده می کنید. درخواست کمک‌های مالی در حین انجام تبلیغات می‌تواند غیر صادقانه باشد – استفاده از کلمه «پشتیبانی» یا راه‌اندازی صفحه Patreon ممکن است جایگزین بهتری برای درآمد جمع‌سپاری باشد.

 

برای دانلود نمونه سوالات وردپرس فنی و حرفه ای به لینک قبل مراجعه کرده و پس از شرکت در آزمون های تستی مهارت خود را برای آزمون اصلی فنی و حرفه ای بسنجید.

اشتراک

0 نظرات

پاسخ دهید